IZJAVA TJEDNA

„Što hoće ovi penzići?“

ritn by: I.F. | 11.10.2017.
IZJAVA TJEDNA: „Što hoće ovi penzići?“
„I što hoće ovi penzići, da im dodatno plaćamo? Hoće nama oni plaćat mirovinu? Neće“, napisao je na svome Twitteru Goran Vojković, gospodin koji se povremeno javlja kao kolumnist portala Index šireći libertarijanske ideje, široj javnosti poznat po „decentnoj“ leptir mašni. Svojim tweetom Vojković se referira na prosvjed umirovljenika koji je jučer održan u nekoliko hrvatskih gradova u organizaciji Sindikata umirovljenika Hrvatske (SUH) pod sloganom "Zaustavimo siromaštvo i poniženje u starosti" i zahtjevom za povećanje mirovina i njihovim pravednijim izračunom.

„I što hoće ovi penzići, da im dodatno plaćamo? Hoće nama oni plaćat mirovinu? Neće“, napisao je na svome Twitteru Goran Vojković, gospodin koji se povremeno javlja kao kolumnist portala Index šireći libertarijanske ideje, široj javnosti poznat po „decentnoj“ leptir mašni. Svojim tweetom Vojković se referira na prosvjed umirovljenika koji je jučer održan u nekoliko hrvatskih gradova u organizaciji Sindikata umirovljenika Hrvatske (SUH) pod sloganom "Zaustavimo siromaštvo i poniženje u starosti" i zahtjevom za povećanje mirovina i njihovim pravednijim izračunom. Rijetki su ovo trenuci kada možemo iskreno požaliti što Twitter ima ograničenje od samo 140 znakova, baš kao i onda, kada je Vojković napisao „Ako ja ikad budem vlast onaj tko bude blokirao ceste može očekivati: bager, pendrek i kaznu. Liberalni pristup“ ili „Kažu sindikalci da studenti uzimaju poslove radnicima. Radniku kojega može zamijeniti student ionako treba uručiti otkaz“. Uistinu je nenadoknadiva šteta što se takve izuzetne ideje i briljantne umotvorine moraju ograničiti na bijednih 140 znakova.

Goran Vojković

Lupiga.Com

Naslovna fotografija: screenshot/HRT

 

Anketa

Varga je otkazao tulum jer je shvatio da:

Kolumne

  1. HISTERIJA U PODGORICI: Goli strah prethodnih dana u Crnoj Gori nisu osjetili samo Turci

    31.10.2025.

    Brano Mandić

    HISTERIJA U PODGORICI: Goli strah prethodnih dana u Crnoj Gori nisu osjetili samo Turci

  2. SNAGA DUHA: Slikati lijevim stopalom

    30.10.2025.

    Predrag Finci

    SNAGA DUHA: Slikati lijevim stopalom

  3. FRAGMENTI IZ DNEVNIKA - LÁSZLÓ VÉGEL: Kafka u Srbiji

    22.10.2025.

    László Végel

    FRAGMENTI IZ DNEVNIKA - LÁSZLÓ VÉGEL: Kafka u Srbiji

Lupiga predstavlja: Priče iz zagrebnog života

E-ciklopedija

  1. Povijesni put Hitlerove 'klonje'
  2. Yugo - urbana legenda
  3. Freedom Theatre (Teatar slobode)
  4. Japanske čestitke i razglednice
  5. Russellov čajnik

Recepti

  1. Domaći sok od bazge
  2. Burek (bosanski) za 1 odraslu osobu
  3. Drugačija svinjska jetrica
  4. Bosanska pogača
  5. Piletina u košuljici od sezama
Projekt se provodi uz pomoć:
Ministarstvo kulture Republike Hrvatske Agencija za elektroničke medije Grad Zagreb
Medijski partneri: Balkan Insight - Balkanska tranziciona pravda CINS - Centar za istraživačko novinarstvo Nezavisnog udruženja novinara Srbije