Liga Prvaka, 1/4 finala

14.03.2002.
Prve dvije utakmice 1/4 finala Lige Prvaka ponudile su puno uzbuđenja, lijepog nogometa i jedan preokret koji je još jednom dokazao nepisano pravilo da je nogomet igra u kojoj uvijek pobjeđuju Njemci... Rezultati bijahu Bayern-Real 2:1 te Deportivo-United 0:2.
U Prvoj utakmici (prvoj po redoslijedu prikazivanja na HTV3) odigranoj na prepunom Olimpijskom stadionu u Munchenu Real je premoćno igrao u prvom poluvremenu, kad je dvojac sa fotografije pokazao igračima Bayerna kratki tečaj nogometa ili kako loptu sakriti na lijevom boku na sto načina. Real je rano poveo, a strijelac je bio Geremy u 11. minuti. Istina, Bayern je igrao bez možda najboljeg, a definitivno najskupljeg igrača, Mehmeta Scholla, a njihov mozak Effenberg je igrao vidno nespreman. Drugo poluvrijeme je pocelo isto, ali Bavarci (sigurno ima koji u ekipi Bayerna) se nisu predavali. Elber je pucao sa svih strana, ali golmđija Reala mu je sve skidao. Još veći pritisak su donijeli Salihamidžić i Pizzaro koji su usli u drugom poluvremenu sa klupe. Prvo je Salihamidžić izborio (iznudio, oglumio) slobodni penal (11-erac) kojeg je umorni Effenberg zapucao u 72. minuti. Bayern je napadao u klasicnom 'njemackom' stilu, sto će reći na silu i bez ljepote, a Elber je pokazao još jednom da je jedan od najspretnijh napadača na svijetu. Pogodio je gredu, puno puta je pucao na gol i uspio je namjestiti dva gola. Prvi je namjestio Effenbergu u 82. minuti, a drugi Pizzaru u 87. minuti. Naš izbornik može biti zadovoljan R.Kovačem koji je konačno ušao u formu.
Druga utakmica je bila izmedu Man U- i Deportiva iz la Corune u la Coruni. Sve zanimljivo se desilo u prvom poluvremenu. Deportivo je bila ekipa koja je igrala lijepo, ali MU je ponudio široki reportoar trčanja i pokrivanja po cjelom terenu koje je urodilo plodom već u 15. minuti. Beckham je pokazao da nije samo maneken i promicatelj mode, već i strašan nogometaš. Sa 25-30 m je strasnim udarcem svladao uistinu nemoćnog Molinu. Remek djelo je mala riječ za taj udarac. Deportivo je cijelo vrijeme imao loptu u nogama, a MU se silovito sjurivao do 16-erca na svaku oduzetu loptu. Jedna od takvih polukontri je urodila plodom u 41. minuti kad je van Ruud van Nistelrooy iskoristio predobar centaršut Fortunea za obranu domaćih. Otprilike to bi bilo to u toj utakmici sto bi zanimalo nogometne sladokusce, a za taktičare je bilo jos mnogo toga...
Reklo bi se da je ovo kolo bilo sudar dviju nogometnih filozofija. Jedne koja je zasnovana na taktici i upornom odigravanju šablona s velikim majstorima koji izvrsavaju iste, i druge, španjolske škole zasnovane prije svega na lijepom nogometu. Tko ce biti uspješniji pokazat će uzvrati. Po meni je jedno sigruno, a to je da je Zizzou još uvijek najbolji igrač na svijetu...